wGRAJ ŁÓDŹ – gra internetowa dla dzieci.

Tworzymy grę internetową dla dzieci w wieku 5-10 lat o Łodzi.  Traktujemy nasz projekt jako narzędzie edukacyjne - choć to nie będzie taka zwyczajna gra, jakie znacie np. ze szkół. Ta, nad którą pracujemy, w zabawny i ciekawy sposób przybliżać będzie historię miasta Łodzi, jak również rozwinie kompetencje cyfrowe użytkowników. Dzieciaki, nawet nie zorientują się, ile nauczą się podczas zabawy!

 

Gra przeznaczona będzie na przeglądarki internetowe i będzie dostępna już wkrótce. W programie 3 poziomy trudności, misje specjalne, ciekawostki, a przede wszystkim emocje, rywalizacja i odkrywanie Łodzi takiej, jakiej jeszcze nie znacie.

 

Więcej informacji wkrótce. 

 

 

Gry komputerowe i gry na urządzenia mobilne, są bardzo popularne i właściwie obecne w życiu dziecka od najmłodszych lat. Nowoczesne technologie pozwalają na bardzo zaawansowane rozgrywki i pełne wcielenie się w rolę bohatera. Specjaliści zgodnie twierdzą, że gry mają duży wpływ na rozwój dzieci. Zapytacie, czy dobry, czy zły? To już oczywiście zależy od rodzaju gry. My pracujemy nad taką, która stymuluje pamięć oraz spostrzegawczość, pozwoli dzieciom nabyć umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji i strategicznego myślenia, oraz przewidywania konsekwencji. Jesteśmy pewni, że wpłynie także bardzo pozytywnie na rozwój kreatywności i wyobraźni, oraz myślenia przestrzennego, a przy tym poszerzy wiedzę z historii.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” .