Mała Akademia Sztuki

 

Choć to zupełna nowość w naszej ofercie programowej, to już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przedstawiamy niebanalną propozycję dla dzieci w wieku 6 - 10 lat. Nasza Mała Akademia już niebawem zacznie podążać tropem sztuki, pozwalając dzieciom swobodnie doświadczać procesu tworzenia, a jednocześnie poznawać teorię sztuki i jej różne nurty. Cykl warsztatów w połączeniu z historią sztuki w przyswajalny dla dzieci sposób przybliży zagadnienia sztuki i kultury oraz zachęci do samodzielnego inicjowania działań artystycznych. Poprzez stymulowanie kreatywności i otwartości na artystyczne eksperymenty, chcemy pokazać dzieciom, że w twórczości liczy się nie tylko efekt końcowy pracy, ale też sam proces jest niezwykle ważny i rozwijający.


Picasso powiedział kiedyś, że "wszystkie dzieci są urodzonymi artystami, a problemem jest pozostać artystą, gdy się dorasta".

Na naszych zajęciach sprawiamy, że kreatywność nigdy nie śpi i jesteśmy wręcz pewni, że obudzimy na dobre w Twoim dziecku wewnętrznego artystę, który pozostanie z nim nawet, gdy dorośnie!

 

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca w Ośrodku Kultury Górna, przy ul. Siedleckiej 1.

Na warsztaty obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Zarezerwuj miejsce: k.madej@gorna.pl tel. 42 684 66 47

Cena: 30 zł

 

Zajęcia prowadzi Karina Madej - z wykształcenia filozofka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Sztuk Wizualnych. Z zamiłowania animatorka kultury, edukatorka. Specjalizuje się w różnorodnych warsztatach twórczych, w tym medialnych. Prowadzi:

  • warsztaty plastyczne połączone z historią sztuki
  • warsztaty animacji poklatkowej (współpracowała z łódzkim SE­MA­FORem)
  • zajęcia łączące filozofię i sztukę.

Od 2012 roku pracuje z różnorodnymi grupami:

  • dziećmi (w tym z domów dziecka, uchodźcami)
  • młodzieżą i dorosłymi (również z osobami z niepełnosprawnością intelektualną).  

Prowadziła autorskie warsztaty w Laboratorium Działań Artystycznych na ASP w Łodzi, współpracowała z łódzkim Atlasem Sztuki, licznymi organizacjami pozarządowymi w Łodzi i nie tylko (m.in.: Edukabe, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Działalności Dzieci i Młodzieży im. A Gołąba), jest instruktorem plastyki w Ośrodku Kultury Górna i edukatorką  w Muzeum Łazienki Królewskie. Interesują ją związki i przeplatanie się filozofii i sztuki z życiem. Wierzy w kojącą i budującą moc sztuk wszelakich, dlatego uczy się śpiewać, toczyć na kole i robi pierwsze kroki w lutnictwie.