Weź książkę w rękę, dziecko za rękę i razem ze Stasiem zwiedzajcie Łódź. Ośrodek Kultury Górna wydał przygodową książkę o Łodzi dla dzieci i….dorosłych. „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek” to książeczka dla dzieci o wybranych motywach z historii Łodzi, opowiedziana przez miejskiego wróbla Stasia. Książka skierowana jest przede wszystkim do dzieci, a dzięki nim również dorośli czytelnicy mają szansę poznać kilka historycznych ciekawostek.

 

PREMIERA II TOMU KSIĄŻKI


Tom II dostępny jest BEZPŁATNIE. Jego oficjalna premiera odbyła się na 9. Targach Ciekawej Książki w dniach 22-24.11.2019.  Od teraz będzie można otrzymać ją w Ośrodku Kultury Górna - ze względu na remont, prosimy wcześniej o kontakt mailowy: sekretariat@gorna.pl

* w filii Strefa Kultury Otwartej, Olechów, ul. Jagiellonki 4, lok. 43, blok 216


* w filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi :

– Biblioteka Otwarta, ul. Narutowicza 8/10
– Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3
 Biblioteka Czterech Kultur, ul. Brzeźna 10
– Bibliotek Miejska, filia nr 13, ul. Rojna 39
– Biblioteka Miejska, filia nr 59, ul. Skalna 2
– Biblioteka Miejska, filia nr 22, ul. Tomaszewicza 2
– Biblioteka Miejska, filia nr 78, ul. Tatrzańska 124
– Biblioteka Miejska, filia nr 52, ul. Ketlinga 21

Cała książka jest dostępna również online pod adresem: http://staswrobelek.pl/index.php/do-pobrania/

Możliwa jest również wysyłka – osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@gorna.pl

 

 

Targi Książki już za nami, ale zachęcamy do obejrzenia materiału z wywiadów z z Marzeną Strąk - współautorką II części książki dla dzieci o wróbelku Stasiu oraz z jej ilustratorką Barbarą Wójcik-Wiktorowicz oraz Agadą Dawidowicz, która reprezentuje Wydawcę, Ośrodek Kultury Górna. Michał Rzepnikowski - Prezes Zarządu Firmy eDialog opowiedział o pracy nad aplikacją na smartfony, która umożliwia aktywne korzystanie z książeczki w trakcie wycieczki po Łodzi i odkrywanie różnych ciekawych miejsc.

 Wydanie książki i bezpłatny do niej dostęp możliwy jest dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Książka pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej.

 
WZNOWIENIE TOMU I


Ze względu na niegasnące zainteresowanie częścią pierwszą, Ośrodek Kultury Górna wznowił publikację I tomu książki "Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek" / koszt: 25 zł.
 

O KSIĄŻCE
"Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek" to bajka dla dzieci osnuta wokół łódzkiej historii, ale i pełna perypetii podróż po mieście. Staś to nasz bajkowy łodzianin, którego wypatrzyliśmy w listowiu łódzkich parków i na dachu Ośrodka Kultury Górna.

Jest potomkiem pokoleń wróbli, które przez lata towarzyszyły miejskim wydarzeniom, czasami stając się ich mimowolnymi uczestnikami. Gotowi na poznanie Łodzi od podszewki? Wyrusz w podróż ze Stasiem Wróbelkiem. Duża dawka wiedzy i moc atrakcji gwarantowane!


Oprócz samej prezentacji książki, zapraszamy do Strefy Warsztatowej na Targach Ciekawej Książki - będziemy tam od 22 do 24 listopada.

- Piątek 16.00-17.00
- Sobota 14.00-17.00
- Niedziela 14.00-16.00

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/608086196390864/


Książce towarzyszyć będzie aplikacja internetowa - spacer z Wróbelkiem wraz z edukacyjnymi quizami dostępny będzie również w telefonie.


“Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek”
* Autor: K. M. Ptaszek
* Ilustracje: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
* Autor tytułu, redaktor prowadzący: Agata Dawidowicz
* Konsultacje historyczne: Maria Nowakowska
* Wydawca: Ośrodek Kultury Górna


Facebook: https://www.facebook.com/StasWrobelek/
www.staswrobelek.pl

 

 

 

 

O projekcie:

Ośrodek Kultury Górna w Łodzi jest wydawcą książki pt. „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek”. Ilustrowana książeczka dla dzieci to bajkowo-literacka wycieczka po wybranych miejscach Łodzi, której przewodnikiem jest fikcyjny bohater – miejski wróbelek Staś.

 

Łódź jest miastem specyficznym, ze specyficzną historią, o której nie ma mowy w wielkich dziejach Polski. Łódź nie ma swoich legend – jak Warszawa, Kraków czy Toruń. Pragniemy udostępnić młodemu odbiorcy - oraz rodzicom i nauczycielom - część drugą opowieści osnutej wokół historycznej Łodzi wielokulturowej. W książce wszystkie zdarzenia i miejsca są prawdziwe, fikcyjny jest tylko Staś wróbelek i jego ptasia rodzinie.

Organizator

Publikacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

              

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Patronat medialny: www.miastodzieci.pl

 

Tom I do nabycia w Ośrodku Kultury Górna w Łodzi, ul. Siedlecka 1

Koszt: 25 zł.

Możliwa wysyłka i płatność przelewem. Szczegóły: sekretariat@gorna.pl

 

     

Materiały zamieszczone na stronie dostępne na licencji: CC BY-NC-SA 3.0