Ptaszki ćwierkają, że Staś Wróbelek planuje wielki powrót na salony... i to nie byle jakie, bo na salony książkowe.

Weź książkę w rękę, dziecko za rękę i razem ze Stasiem zwiedzajcie Łódź. Ośrodek Kultury Górna w 2015 roku wydał książkę dla dzieci pt. "Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek".
Ze względu na niegasnące zainteresowanie tą publikacją, zdecydowaliśmy o jej wznowieniu. Książka bedzie do nabycia w kwocie 25,39 zł.

Przygotowaliśmy dla Was coś jeszcze - komu będzie mało ptasich przygód, ma szansę zdobyć także II tom przygód Stasia Wróbelka - książka będzie dostępna bezpłatnie.

*Oprócz samej prezentacji książki, zapraszamy do Strefy Warsztatowej w trakcie Targów Ciekawej Książki.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/608086196390864/

*Jednorazowy bilet wstępu na 9. Targi Ciekawej Książki kosztuje tylko 5 zł a dla dzieci do lat 10 wstęp jest bezpłatny.

 ***
Przygody wróbelka Stasia to bajka dla dzieci osnuta wokół łódzkiej historii, ale i pełna perypetii podróż po mieście. Staś to nasz bajkowy łodzianin, którego wypatrzyliśmy w listowiu łódzkich parków i na dachu Ośrodka Kultury Górna.

Jest potomkiem pokoleń wróbli, które przez lata towarzyszyły miejskim wydarzeniom, czasami stając się ich mimowolnymi uczestnikami. Prababcia Stasia, Lucyna, widziała jak powstają łódzkie gazety, pradziadek Stanisław o mało nie przypłacił własnymi piórami przejazdu pierwszego w mieście tramwaju. To mali bohaterowie historii miasta, tak jak jej częścią jest każdy, mały czy duży łodzianin.

Oprowadzając dzieci po mieście, Staś opowiada też o historii - Łodzi i swojej ptasiej rodziny. Czytelnicy dowiedzą się, kiedy Łódź dostała prawa miejskie, kto drukował pierwszą łódzką gazetę i dlaczego na kamienicę przy ul. Piotrkowskiej 86 mówi się "pod Gutenbergiem". A także jak nazywał się kiedyś Plac Wolności i gdzie jest Dętka, której się nie pompuje. Wróbel Staś mówi o łódzkich fabrykantach, przytacza legendę o skarbie Scheiblera i prezentuje Galerię Wielkich Łodzian. Dzieci zwiedzają ul. Piotrkowską, Manufakturę, Księży Młyn i Białą Fabrykę.


CHCECIE WIĘCEJ?

Nie ma sprawy! Lada moment wydany zostanie także tom II tej opowieści - premiera na 9. Targach Ciekawej Książki.

Żeby nie obrosnąć w piórka, II tom może być Wasz całkowicie za darmo. A to dzięki dofinansowaniu ze środków Programu “Patriotyzm Jutra 2019” Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Książce towarzyszyć będzie aplikacja internetowa - spacer z Wróbelkiem wraz z edukacyjnymi quizami dostępny będzie również w telefonie.

***
“Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek”.
* Autor: K. M. Ptaszek
* Ilustracje: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
* Autor tytułu, redaktor prowadzący: Agata Dawidowicz
* Wydawca: Ośrodek Kultury Górna


***
Tom I – koszt 23,95 zł.
Po Targach, książka będzie do nabycia w Ośrodku Kultury Górna, ul. Siedlecka 1. Będzie także możliwość wysyłki.

Tom II - bezpłatny, również do nabycia w Ośrodku Kultury Górna, Stefie Kultury Otwartej - filii na Olechowie oraz w różnych lokalizacjach, których wykaz podamy niebawem.
Książka wydana i bezpłatnie dostępna jest dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu “Patriotyzm Jutra”

Książka pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej.

Ośrodek Kultury Górna
ul. Siedlecka 1, Łodź
Ze względu na remont - prosimy o kontakt mailowy:
sekretariat@gorna.pl
www.gorna.pl
www.staswrobelek.pl