23 kwietnia 2019 r.

Otwarcie wystawy „Ruchy nieteoretyczne” I Nowa mapa Olechowa

 

26 października 2017, g. 17:00 Szkoła Podstawowa nr 141 im. Mariusza Zaruskiego Łódź, ul. Zakładowa 35 

Autorzy: Uczniowie klasy 7, SP nr 141
Opieka i kuratela: Dagmara Pochyła i Rafał Kołacki
Koordynacja: Dorota Schreiber i Magdalena Kulig - Staniewska

 

Wystawa jest podsumowaniem projektu „Ruchy nieteoretyczne”, którego celem było uruchomienie w młodych przedstawicielach Olechowskiej społeczności pozytywnej zmiany
w postrzeganiu i wartościowaniu okolicy.

Pokazywane prace w postaci małych form video i audio, ukazują specyfikę miejsc, historii oraz postaci, z którymi te młode osoby są związane emocjonalnie. W oparciu o subiektywne odczucia uczniów/mieszkańców powstała nowa mapa Olechowa, która przenosi odbiorcę w świat widziany oczami młodych. Często jest on zapisem pozytywnych odczuć, związanym
z dzieciństwem, relacjami rodzinnymi czy koleżeńskimi. To miejsca gdzie spędzamy wolny czas, gdzie wchodzimy w relacje które kształtują nas na przyszłość.

Prace powstały w ramach warsztatów, spotkań i spacerów prowadzonych przez Dagmarę Pochyła i Rafała Kołackiego, na których młodzież poznawała i zgłębiała pojęcia subiektywności i estetyki wyrazu w twórczym działaniu. Uczyła się kadrować obraz i dźwięk oraz obsługiwać sprzęt do nagrań.

 

Nowa mapa Olechowa dostępna będzie na www.ruchynaolechowie.pl .

Więcej o projekcie czytaj na: http://www.gorna.pl/ruchy-nieteoretyczne-nowa-mapa-olechowa/

 

 

Organizator: Ośrodek Kultury Górna Strefa Kultury Otwartej Olechów Partner: Szkoły Podstawowej nr 141 im. Gen. Mariusza Zaruskiego Finansowanie: Dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018” program regionalny „Koalicje Kultury” realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi.