Nie wszystkie ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów... Na pewno nie miejski wróbel Staś, którego ulubionym zajęciem jest opowiadanie historii Łodzi przez pryzmat swojej ptasiej rodziny.

***PREMIERA II TOMU KSIĄŻKI***
Książka będzie dostępna BEZPŁATNIE.
Premiera odbędzie się w dniach 22-24.11.19 na Targach Ciekawej Książki.
Następnie będzie można otrzymać ją w Ośrodku Kultury Górna - ze względu na remont, prosimy wcześniej o kontakt mailowy: sekretariat@gorna.pl
Książka będzie dostępna również w naszej filii na Olechowie StrefaKulturyOtwartej oraz w różnych lokalizacjach, których listę wskażemy niebawem.

Wydanie książki i bezpłaty do niej dostęp możliwy jest dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Książka pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej.

 
***WZNOWIENIE TOMU I***
Ze względu na niegasnące zainteresowanie częścią pierwszą, Ośrodek Kultury Górna wznowił publikację I tomu książki "Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek" / koszt: 25,39 zł.

***O KSIĄŻCE***

"Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek" to bajka dla dzieci osnuta wokół łódzkiej historii, ale i pełna perypetii podróż po mieście. Staś to nasz bajkowy łodzianin, którego wypatrzyliśmy w listowiu łódzkich parków i na dachu Ośrodka Kultury Górna.
Jest potomkiem pokoleń wróbli, które przez lata towarzyszyły miejskim wydarzeniom, czasami stając się ich mimowolnymi uczestnikami. Gotowi na poznanie Łodzi od podszewki? Wyrusz w podróż ze Stasiem Wróbelkiem. Duża dawka wiedzy i moc atrakcji gwarantowane!*Oprócz samej prezentacji książki, zapraszamy do Strefy Warsztatowej na Targach Ciekawej Książki - będziemy tam od 22 do 24 listopada.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/608086196390864/


***

Książce towarzyszyć będzie aplikacja internetowa - spacer z Wróbelkiem wraz z edukacyjnymi quizami dostępny będzie również w telefonie.


“Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek”.
* Autor: K. M. Ptaszek
* Ilustracje: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
* Autor tytułu, redaktor prowadzący: Agata Dawidowicz
* Konsultacje historyczne: Maria Nowakowska
* Wydawca: Ośrodek Kultury Górna

www.gorna.pl
sekretariat@gorna.pl
Facebook: https://www.facebook.com/StasWrobelek/
www.staswrobelek.pl