19 listopada 2019 r.

Premiera II części przygód Stasia Wróbelka

Nie wszystkie ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów... Na pewno nie miejski wróbel Staś, którego ulubionym zajęciem jest opowiadanie historii Łodzi przez pryzmat swojej ptasiej rodziny.

***PREMIERA II TOMU KSIĄŻKI***
Książka będzie dostępna BEZPŁATNIE.
Premiera odbędzie się w dniach 22-24.11.19 na Targach Ciekawej Książki.
Następnie będzie można otrzymać ją w Ośrodku Kultury Górna - ze względu na remont, prosimy wcześniej o kontakt mailowy: sekretariat@gorna.pl
Książka będzie dostępna również w naszej filii na Olechowie StrefaKulturyOtwartej oraz w różnych lokalizacjach, których listę wskażemy niebawem.

Wydanie książki i bezpłaty do niej dostęp możliwy jest dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Książka pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej.

 
***WZNOWIENIE TOMU I***
Ze względu na niegasnące zainteresowanie częścią pierwszą, Ośrodek Kultury Górna wznowił publikację I tomu książki "Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek" / koszt: 25,39 zł.

***O KSIĄŻCE***

"Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek" to bajka dla dzieci osnuta wokół łódzkiej historii, ale i pełna perypetii podróż po mieście. Staś to nasz bajkowy łodzianin, którego wypatrzyliśmy w listowiu łódzkich parków i na dachu Ośrodka Kultury Górna.
Jest potomkiem pokoleń wróbli, które przez lata towarzyszyły miejskim wydarzeniom, czasami stając się ich mimowolnymi uczestnikami. Gotowi na poznanie Łodzi od podszewki? Wyrusz w podróż ze Stasiem Wróbelkiem. Duża dawka wiedzy i moc atrakcji gwarantowane!*Oprócz samej prezentacji książki, zapraszamy do Strefy Warsztatowej na Targach Ciekawej Książki - będziemy tam od 22 do 24 listopada.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/608086196390864/


***

Książce towarzyszyć będzie aplikacja internetowa - spacer z Wróbelkiem wraz z edukacyjnymi quizami dostępny będzie również w telefonie.


“Każdy w Łodzi skwerek zna Staś - wróbelek”.
* Autor: K. M. Ptaszek
* Ilustracje: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
* Autor tytułu, redaktor prowadzący: Agata Dawidowicz
* Konsultacje historyczne: Maria Nowakowska
* Wydawca: Ośrodek Kultury Górna

www.gorna.pl
sekretariat@gorna.pl
Facebook: https://www.facebook.com/StasWrobelek/
www.staswrobelek.pl