W ramach projektu "Plac Zabaw Twórczych. Pocztówka z podwórka" zapraszamy na prezentację spektaklu "Świnki 3" z repertuaru Teatru Pinokio w Łodzi. Transmisja online będzie dostępna za darmo dla każdego od dnia 18 października przez 48 godzin na kanale YouTube Ośrodka Kultury Górna.

***Dla chętnych umożliwiamy także udział w prezentacji spektaklu na żywo w czasie rzeczywistym w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Górna.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: projekty@gorna.pl

.....................................................

"Świnki 3" - o spektaklu:

adaptacja i reżyseria: Łukasz Bzura
scenografia: Justyna Banasiak
muzyka: Piotr Osak
teksty piosenek: Konrad Dworakowski
występują: Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak / Natalia Wieciech, Łukasz Batko, Piotr Osak

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 4+
czas trwania: 1 godzina 15 minut z przerwą

Twórcy spektaklu postanowili sprawdzić, jak bohaterowie znanej opowieści o trzech świnkach i wilku poradzą sobie z budowaniem oraz burzeniem domów na Dzikim Zachodzie. Ich perypetie toczą się pośród fruwającego pierza, w rytm dzikiej muzyki country i bluegrass, granej na żywo. Konwencja łącząca w sobie dwa gatunki filmowe – western i musical – sprawia, że spektakl pełen jest humorystycznych sytuacji oraz porywających piosenek. Za pośrednictwem mapetów twórcy przedstawienia opowiadają o dzikim świecie, w którym jedynym kodeksem jest prawo natury. Mówią o samotności „pośród swoich”, o trudach przyjaźni oraz o budowaniu nie tylko domów, ale i mostów.

Spektakl przystosowany do prezentacji w plenerze w Wozie Metafizycznym (mobilnej scenie Teatru Pinokio w Łodzi)

Z recenzji:

„Największym atutem nowego spektaklu Teatru Pinokio jest atmosfera beztroskiej zabawy, w której rozmywa się okrucieństwo. I podwójny adres, który sprawia, że nieraz uśmiechną się dorośli”.

Izabella Adamczewska, O wilku, który był świnią, „Gazeta Wyborcza”, 30.09.2014.***
WIĘCEJ O PROJEKCIE:
„Plac Zabaw Twórczych. Pocztówka z podwórka” to cykl wakacyjnych wydarzeń dla dzieci wraz z rodzicami. Program obejmuje interdyscyplinarne warsztaty artystyczne, familijne koncerty i przedstawienia. Wydarzenia w ramach „Placu zabaw twórczych” mają charakter plenerowy, nawiązując wprost do przestrzeni placu zabaw jako miejsca rekreacji na świeżym powietrzu. To okazja nie tylko do spontanicznego eksperymentowania ze sztuką, ale też do spędzenia wspólnie czasu
w radosnej, twórczej atmosferze.


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

 


___________________________________________


***Na stronie: https://www.gorna.pl/dla-uczestnika-dokumenty-do-pobrania znajdziecie bardzo ważne dokumenty, z którymi prosimy, abyście się zapoznali. Są to m.in. nowy regulamin uczestnictwa w zajęciach oraz oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika zajęć lub wydarzeń.