Mężczyźni i Kobiety są z Raju. Każdy wie, co tam zmalowali, ale nie każdy umie to namalować...

Dwa nagie ciała splecione w jedną żywą rzeźbę, czyli „stworzenie świata” - i to w najmniejszym domu kultury na świecie, który zmieni się w rajski ogród otwarty dla wszystkich.

Już 6 marca w Strefie Kultury Otwartej odbędzie się wieczór autorski Julii Estery, podczas którego artystka przedstawi Państwu wizję stworzenia świata - namalowaną bezpośrednio na dwóch nagich ciałach splecionych w jedną, żywą rzeźbę. Opowie również historię swojej wieloletniej pasji łączącej ogień z wodą, czyli ruchome płótno ze statycznym obrazem. Będziecie Państwo świadkami oraz współtwórcami obrazu prezentowanego przez pierwszych ludzi - Adama i Ewę.

 

„Oto są dzieje początków po stworzeniu nieba i ziemi.

Gdy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, nie było jeszcze żadnego krzewu polnego na ziemi, ani żadna trawa polna jeszcze nie wzeszła - bo Pan Bóg nie zsyłał deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał ziemię i rów kopał w ziemi, aby w ten sposób nawadniać całą powierzchnię gleby – wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.(…)”

Rdz 2, 4-9

 

 

 

06.03.2020r. | godz. 18:00

Strefa Kultury Otwartej

ul. Jagiellonki 4, Łódź

 

WSTĘP: 20 zł/os.

zapisy/rezerwacje: j.laskowska@gorna.pl

 

--> Julia Estera:

• Artystka sztuk wizualnych /malarstwo, instalacja, scenografia, performance/

• Założycielka, Dyrektor Artystyczny Cięta BodyArt

• Tancerka, Twórca projektów plastycznych do spektakli

• Pionierka sztuki body art i bodypainting w Polsce

• Mistrzyni Charakteryzacji Studium Wizerunku Teatralno-Filmowego we Wrocławiu

• Absolwentka kierunku Nanotechnologia Politechniki Łódzkiej

 

Bodypainting jest wyjątkową sztuką, gdyż używa ciała jako środka wyrazu i tworzy żywy obraz. Trzeba zaznaczyć, ze body art jest jedną z najstarszych form ekspresji - był praktykowany już dziesiątki tysięcy lat temu wśród starożytnych plemion na całym świecie.