To już ostatni dzwonek na złożenie projektów w konkursie "Wykaż Inicjatywę". To już VII edycja i to jest właśnie czas na Twój ruch w stronę kultury! Wystarczy, że masz ciekawy pomysł i chęć do działania, a my zajmiemy się resztą.

Aby móc startować w konkursie, należy opisać jak najbardziej szczegółowo swój pomysł na wydarzenie, warsztaty, akcję: tytuł, opis, czas oraz miejsce realizacji inicjatywy, a także uwzględnić potrzeby niezbędne do jej realizacji. Pomyśl o tym co będzie Ci potrzebne do zrealizowania pomysłu (przewidywane wydatki, zapotrzebowanie osobowe, lokalowe, sprzętowe, materiałowe i inne). Nie oczekujemy gotowych projektów, wystarczy prosta forma listu intencyjnego. Aby ułatwić Wam stworzenie koncepcji, przygotowaliśmy dla Was pytania pomocnicze: FORMULARZ.PDF


MASZ POMYSŁ NA DZIAŁANIE?
WYKAŻ SIĘ!
WYKAŻ INICJATYWĘ!


Tegoroczne hasło konkursu to „Przeszłość – Przyszłość”, które wpisuje się w obchody 40-lecia działalności Ośrodka Kultury Górna. Konkurs co roku spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Spełniamy marzenia mieszkańców, a sami zyskujemy nowych odbiorców oraz zwiększamy wachlarz wydarzeń w Ośrodku, realizując nowe propozycje programowe o charakterze oddolnym. Stawiamy na podkreślenie waloru społecznego i partycypacyjnego, więc mile widziane będą „inicjatywy w koalicjach”, tworzone w partnerstwie ze szkołami, grupami nieformalnymi czy lokalnymi przedsiębiorcami w naszej dzielnicy.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie nam swojego zgłoszenia z wyżej wymienionym opisem pomysłu na działanie do dnia 30 CZERWCA 2019 ROKU (decyduje data wpływu) oraz prezentacja swojego pomysłu i udział w głosowaniu w dniu 02.07.2019.

Ideą konkursu jest zaproszenie do Ośrodka Kultury Górna tych osób, w których drzemie „duch aktywisty” czy autentyczna pasja - choć niekiedy „schowana do szuflady”. Każdy mieszkaniec Łodzi może wziąć udział poprzez zgłoszenie pomysłu na wydarzenie, jakiego jego zdaniem w Łodzi brakuje. Celem zadania jest angażowanie mieszkańców Łodzi w tworzenie oferty kulturalnej lokalnego domu kultury, nawiązanie autentycznej relacji z mieszkańcami poprzez wspólną realizację wydarzeń, wzmacnianie potencjału partycypacyjnego i otwartości Ośrodka Kultury na potrzeby kulturotwórcze i inicjatywy mieszkańców.

REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY  >TUTAJ<

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz: promocja@gorna.pl
Doradzimy, podpowiemy, dodamy odwagi.

Na realizację inicjatyw Ośrodek Kultury Górna przeznacza kwotę łączną w wysokości 15.000 zł.
Zadanie współfinansowane z dotacji celowej Urzędu Miasta Łodzi.