ŚPIEW

 

STUDIO PIOSENKI – lekcje śpiewu

Osoby czerpiące radość ze śpiewu zapraszamy na indywidualne zajęcia wokalne. Program zajęć obejmuje:
– emisję głosu,
– ćwiczenie słuchu muzycznego,
– ćwiczenie poczucia rytmu,
– pracę z mikrofonem,
– interpretację piosenki.

Pod kierunkiem instruktora mogą ćwiczyć dzieci oraz młodzież (a także dorośli). Zapraszamy w środy  – godziny ustalane są indywidualnie.
Koszt:

Zajęcia indywidualne: 80 zł.
Zajęcia w parach: 60 zł.

4 x w miesiącu

Zapisy pod nr tel. 42-684-66-47, 501 180 652
Zajęcia wokalne w Ośrodku Kultury Górna prowadzi Michał Gośliński

Michał Gośliński (kontratenor)

W roku 2016 zdobył tytuł magistra sztuki w klasie śpiewu solowego ad. dr hab. Anny Radziejewskiej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Posiada również tytuł magistra sztuki w klasie altówki na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Ukończył też staż artystyczny w specjalności śpiewu solowego.

Uczestniczył w licznych międzynarodowych warsztatach wokalnych w klasie śpiewu u takich pedagogów jak: Artur Stefanowicz, Jadwiga Rappe, Cezary Szyfman, James Oxley, Dirk Snellings, Jan Van Elsacker. Brał udział w międzynarodowych konkursach wokalnych m. in. w Dublinie i w Rzymie.

W roku 2012 zadebiutował jako kontratenor w spektaklu TOV/DOBRO, reżyserowanym przez Rosanna Gamson/World Wide i Teatr Chorea – premiera miała miejsce w Teatr Nowy w Łodzi.

Współpracuje z zespołami jak La Tempesta i  Capella Cracoviensis. Ponadto z zespołem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i orkiestrą Il Giardino Armonico pod dyrekcją Giovanniego Antonniniego wykonywał „Brockes Passion” G.F. Telemanna na Festiwalu Wratislavia Cantans.

Występuje również z Orkiestrą Barokową Akademii Muzycznej w Krakowie, z którą ostatnio wykonywał kantatę „Gott der Herr ist Sonn und Schild” BWV 79 oraz kantatę „Ein feste Burg ist unser Gott” BWV 80. J. S. Bacha, dyr. prof. Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch.

 

.

 

 

MUSICALOWY ZESPÓŁ WOKALNY

Stwórzmy scenę Off-Broadway na Górnej i rozśpiewajmy całą Łódź. Zapraszamy do zespołu młodzież i osoby dorosłe. Mamy nadzieję rozwijać Waszą pasję i umiejętności wokalne poprzez przygotowanie i prezentację programu scenicznego.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 18-20:00.
Koszt:
60 zł.  –  4 x w miesiącu
40 zł. – 4 x w miesiącu – zniżka dla uczestników Studia Piosenki.

 

Zapisy pod nr tel. 42-684-66-47, 501 180 652
Zespół musicalowy w Ośrodku Kultury Górna prowadzi Anna Werecka

 

 

 

Anna Werecka (mezzosopran)
jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak. W roku 2008 uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Aktualnie jest doktorantką oraz wykładowcą macierzystej uczelni. Debiutowała w Teatrze Wielkim w Łodzi partią Amastris w studenckiej premierze opery Serse G.F. Haendla. Rok później zagrała rolę Cherubino w Le Nozze di Figaro W.A. Mozarta.W grudniu 2009 roku wykreowała partię tytułową w operze Giulio Cesare in Egitto G.F. Haendla pod kierownictwem muzycznym Paula Esswooda. W 2011 roku wzięła udział w międzynarodowym tournée koncertowym śpiewając partię altową w Mszy h-moll J.S. Bacha pod dyrekcją Sigiswalda Kuijkena w ramach L’Académie baroque européenne d’Ambronay. W 2012 roku zdobyła nagrodę dla Najlepszego Mezzosopranu na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. F. Mattiucci w Canelli (Włochy).

Jej repertuar obejmuje liczne partie operowe począwszy od dzieł Monteverdiego, poprzez partie z oper G.F. Haendla, W.A. Mozarta oraz G. Rossiniego. Brała udział w festiwalach takich jak: Festival d’Ambronay, Pavia Barocca, Festival International Toulouse les Orgues, Wratislavia Cantans, Musica Moderna. Dokonywała nagrań dla Telewizji Mezzo, firmy fonograficznej Dux, Tvp Łódź, Radia Łódź i innych rozgłośni lokalnych.

Jej największą pasją jest muzyka barokowa a w szczególności włoska opera seria. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Muzyki Dawnej zajmującego się propagowaniem inicjatyw artystycznych z zakresu wykonawstwa muzyki barokowej.

Anna Werecka jest także pedagogiem śpiewu. Prowadziła liczne warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych oparte na metodach własnego autorstwa.