Rozkręćmy Górną – warsztaty hip- hop, dancehall, freestyles

///Rozkręćmy Górną/// to weekendowe warsztaty w 3 stylach: dancehall, hip – hop i freestyles skierowane do dzieci w młodzieży w wieku 8 – 12 lat.

Termin: 19 – 20 maja godz. 11 – 15
Miejsce: Ośrodek Kultury Górna, ul. Siedlecka 1


Informacje i zapisy:
w.wieczorek@gorna.pl
tel. 505 948 789

//Dancehall// to taniec, który poruszy każdą część ciała. Charakteryzuje się płynnością ruchów oraz niesamowitym dynamizmem. Wzmacnia mięśnie, koordynuje energiczną pracę bioder, tułowia i rąk zapewniając jednocześnie wspaniałą zabawę i dużo emocji. Jest to technika tańca ulicznego bazująca na tradycyjnych jamajskich social-dances.
prowadzenie Małgorzata Siuda, Celina Wijata

//Hip – hop// należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów: old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i hip-hop freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla lockingu, poppingu i funku. Taniec hip-hop stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości. Jest wykonywany najczęściej przy dźwiękach muzyki hip-hopowej.
prowadzenie Małgorzata Kasińska

Najprościej rzecz ujmując, //freestyle// w hip-hopie to spontaniczna i wcześniej niewymyślona reakcja na muzykę. Jeśli słyszysz jakąś nutę, która cię kręci, to najzwyczajniej w świecie dajesz się jej ponieść. Zapominasz o całej rzeczywistości dookoła i odnajdujesz się w muzyce. Nie szukasz w głowie choreografii do konkretnego kawałka, nie myślisz, jaki ruch będzie najlepiej i najefektowniej wyglądał, co spodoba się widzom, sędziom czy innym tancerzom. Taki jest właśnie hip-hop freestyle. –
prowadzenie Nicole Czajka

//Techniki relaksacyjne// po intensywnych treningach ciało należy odpowiednio rozciągnąć, zrelaksować aby uniknąć zakwasów i przeciążenia mięśni. Dbając o młodych tancerzy chcemy pokazać im pod czujnym okiem fizjoterapeuty jak mogą sami pomóc swoim ciałom odpocząć po treningach
Prowadzenie Małgorzata Stańczyk

Koszt:
60 zł – za całe warsztaty
członkowie zespołów OKG i SKO 30 zł

Konto do wpłat:
35 1240 3028 1111 0000 2824 1157
w tytule: rozkręćmy górną – imię i nazwisko dziecka

Lokalizacja:
Ośrodek Kultury „Górna” ul. Siedlecka 1