Piknikowe spotkanie + koncert zespołu BiFF

12.05.2018 (sobota), g. 11.00 – 15.00

Ogród Ośrodka Kultury Górna
ul. Siedlecka 1, Łódź

Piknikowe spotkanie + koncert zespołu BiFF

Czas na relaks z kulturą. W sobotę 12 maja o godzinie 11.00 zrelaksujcie się w ogrodzie Ośrodka Kultury Górna. Abyście poczuli się swobodnie, specjalnie dla Was zagra zespół BiFF. Przy dźwiękach muzyki porozmawiamy o pomysłach na wydarzenia kulturalne, których inicjatorem może być każdy z Was.

Przygotujemy dla Was leżaki.
Was zachęcamy do zabrania kocyków i piknikowych przekąsek.

W trakcie wydarzenia dowiecie się, jak zdobyć pieniądze na realizacje własnych pomysłów w ramach 6. edycji konkursu „Wykaż inicjatywę. Zoom na Górną”. Będziecie mogli też wyrazić swoją opinię na temat działań kulturalnych na terenie dzielnicy.

Termin: 12.05.2018, sobota, g. 11.00
Miejsce: ogród Ośrodka Kultury Górna, ul. Siedlecka 1
www.gorna.pl

***
O muzycznych gwiazdach pikniku
* Ania Brachaczek – wokal, melodika
* Hrabia Fochmann – gitara, wokal.
Duet tworzą byli członkowie legendarnego zespołu Pogodno.

Ich koncerty to pełne energii i zabawy muzyczne widowiska.

Zespół BiFF istnieje od 2006 roku. W 2009 roku wydał debiutancką płytę „Ano”, która zdobyła dwa Fryderyki za debiut roku i teledysk roku oraz miała siedem innych nominacji do tej nagrody. Płyta nominowana była również do „Gwarancji Kultury” TVP Kultura.

W 2013 roku ukazała się druga płyta zespołu „Attenzione Bambino”. Płyta wyszła dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury i Muzeum Powstania Warszawskiego. BiFF zrobił muzykę do słuchowiska muzycznego dla dzieci „Pestka, drops, cukierek”, filmu „Dżej Dżej” oraz spektaklu tanecznego „Legendy miejskie. Śląsk”.
Obecnie BiFF kończy pracę nad trzecią płytą, która ma wyjść jeszcze przed wakacjami.
Zespół zagrał na najważniejszych polskich festiwalach (Heineken Opener, OFF Festival, KFFP w Opolu). Wokalistka Ania Brachaczek udziela się też w zespole SIQ (premiera płyty 18.marca 2016), projekcie Panny Wyklęte i znana jest ze współpracy z Acid Drinkers, Muńkiem Staszczykiem, Zbigniewem Hołdysem i Markiem Jackowskim.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Domy Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.