Kultura jest kobietą/spektakl muzyczny „Gabinet serc”

Celebruj z nami Święto Kobiet. W tym dniu napełnimy Ośrodek kobiecą energią. „Kultura jest kobietą” to artystyczny wieczór 8 marca, na który składają się dwa wydarzenia – spektakl muzyczny i wernisaż.
Będzie to spotkanie z Wenus z Willendorfu i z tysiącami kobiet na przestrzeni dziejów, które stały się bohaterkami twórczości artystycznej. To również okazja do spotkanie z dwiema wspaniałymi artystkami, z różnorodnymi przestrzeniami ich twórczej ekspresji – muzyka, śpiew, sztuki wizualne.

PROGRAM:
8 marca 2018
* g. 17: spektakl muzyczny „Gabinet serce”
To premiera i zarazem debiut grupy musicalowej działającej w naszym Ośrodku pod kierunkiem Anny Wereckiej – mezzosopranistki, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Łodzi. Na scenie wystąpią:Krzysztof Skowron, Bogusława Trusińska, Żaneta Bara, Natalia Siennicka, Sylwia Tomasik, Anna Modrzejewska

* g. 18: Wernisaż „Venus Family”
Natchniona kobiecością i pop-artem wystawa obiektów autorstwa dr Beaty Marcinkowskiej. Artystka jest zarazem pedagogiem, doktorem sztuki, kierownikiem Katedry Działań Intermedialnych i Edukacyjnych na Wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Uprawia twórczość intermedialną, w której zajmuje się różnorodnymi aspektami życia współczesnego człowieka, jego tożsamości i przypisanych jej kulturowo cech.

Miejsce:
Ośrodek Kultury Górna
Siedlecka 1, Łódź
www.gorna.pl