Karnawał na Górnej – Potańcówka dla seniorów

 

Nogi nogi nogi roztańczone… Karnawałowy zawrót głowy, czyli Kabaretowa Potańcówka dla Seniorów, poprzedzona rewią taneczno-kabaretową „Cztery miliony i tango” grupy Obcasem w Oko.

 

Potańcówki w Ośrodku Kultury Górna są tak znane i lubiane, że nie musimy ich nikomu przedstawiać 🙂
Rezerwujcie czas 26 stycznia od 16.00.

 

16.00 spektakl

17.00 Startujemy z Potańcówką.

 

Wstęp: 10 zł

Obowiązują zapisy, więc spieszcie się, zarezerwować miejsce możecie już dziś.

 

Ośrodek Kultury Górna
ul. Siedlecka 1
tel: 501 180 652

#potańcówkadlaseniorów #karnawałnaGórnej #spotkajmysięwdomukultury

 

 

Gratka dla Babci i Dziadka, czyli spektakl CZTERY MILIONY I TANGO
W spektaklu zobaczymy i usłyszymy to, co najlepsze w sztuce kabaretowej – zabawne dialogi, lekką, ale ciekawą fabułę obrazowaną choreografiami tanecznymi w rewiowym stylu retro, piosenkę śpiewaną na żywo.

 

 

—> Więcej informacji o spektaklu:
Babcia Eugenia pozostawia po sobie testament, w którym zapisuje swojej wnuczce Klarze sporą sumę pieniędzy. Dokument jednak stawia pewne warunki. Dziewczyna otrzyma spadek, jeśli w ciągu jednego miesiąca od śmierci babci wyjdzie za mąż za dobrego mężczyznę, który będzie się nią opiekował i ją szanował. Niestety na drodze Klary nie pojawia się żaden oblubieniec, a sama dziewczyna nie przejawia zbytnio chęci do zamążpójścia. Sprawę w swoje ręce bierze zatem jej matka – Jadwiga, która nie odpuści córce, póki wola zawarta w testamencie się nie wypełni. Aby przyśpieszyć proces poszukiwań potencjalnego zięcia, kobieta zwołuje babskie spotkanie, w czasie którego uczestniczki mają opracować plan wydania Klary za mąż. W domu Jadwigi pojawiają się zaproszone panie i każda z nich ma swoje spojrzenie oraz pomysły na rozwiązanie zastanej sytuacji. Ich uwagi przyjmują postać uniwersalnych prawd i stereotypów (ujętych w humorystyczny sposób), z którymi od lat spotykamy się w codziennym życiu. Jakie to poglądy? I czy dzięki starciu różnych opinii uda się wreszcie ustalić co tak naprawdę jest w życiu ważne? Tego dowiemy się w czasie nowego taneczno-kabaretowego spektaklu ekipy Obcasem w oko.

Więcej informacji o grupie Obcasem w Oko:
Grupa kabaretowa Obcasem w oko działa od ponad pięciu lat przy Studio Tańca i Fitness reAKTYWACJA w Łodzi. Aktualnie składa się z ponad dwudziestu kobiet, które tworzą humorystyczne spektakle amatorskie, promując kobiecą aktywność w województwie łódzkim. Są to widowiska skierowane do osób z poczuciem humoru i dystansem do świata oraz otaczających nas problemów. Proponowane przez dziewczyny przejaskrawienie stereotypów i konwencji może okazać się też dobrym sposobem na rozładowanie negatywnych emocji.