Jazzowe Walentynki na Górnej

 

 

Walentynki w tym roku wypadają czwartek. Trochę kiepski dzień na świętowanie, prawda? A co, gdybyśmy przełożyli je na sobotę 16.02? Dla Ośrodka Kultury Górna nie ma rzeczy niemożliwych.
Spędź sobotni walentynkowy wieczór w wyjątkowym jazzowym klimacie.

 

 

Muzyka łagodzi obyczaje, więc Walentynki to dobra okazja i pretekst, aby posłuchać jazzu w wykonaniu Ania Michałowska Trio i nastroić się na długi i romantyczny powrót do domu… Dlatego zorganizowaliśmy coś specjalnego na tę okazję – koncert jazz bandu w składzie: Ania Michałowska-Kotynia, Michał Iwanek i Grzegorz Rogala.

 

16.02 | godz. 19.00
Ośrodek Kultury Górna
ul. Siedlecka 1, Łódź

Obowiązują zapisy.

Rezerwacje prosimy składać mailowo na adres:
promocja@gorna.pl

*W zgłoszeniach prosimy podawać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu.

 

Wstęp:

-30 zł za parę

-20 zł za osobę

…………………………………………………………………………………….

 

 

 

Więcej informacji o muzykach:

Czasem tak jest, że sprawy puszczone luzem, biegną własną drogą i to nazywamy “przypadkiem”….spotkali się Ania Michałowska-Kotynia i Michał Iwanek z Grzegorzem Rogalą…był to koncert charytatywny. Spontaniczny występ okazał się cennym doświadczeniem – na tyle, że postanowili dalej koncertować.
Muzyków łączą doświadczenia kilkunastu lat koncertowania na polskiej scenie jazzowej, choć nie tylko…
Ich koncerty wypełnią autorskie piosenki z ostatnich płyt Ani (Snów Pejzaże – 2017) oraz Grzegorza (Poezjazz – 2014). Usłyszą Państwo. autorskie, często intymne teksty Ani Michałowskiej-Kotyni w aranżacjach Michała Iwanka, oraz muzykę Grzegorza Rogali do “wiosennych” tekstów Bruno Szulca.

 

 

ANIA MICHAŁOWSKA-KOTYNIA  (WOKAL)
Absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005).
Jest niezmiernie aktywną artystką. Koncertuje, nagrywa, bierze udział w świetnych projektach. W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę nagrody Gammy) do wzięcia udziału w słynnym już dziś projekcie „Wieczorem”, spektaklu Teatru Starego w Lublinie, łączącego poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika.
W 2014 roku przyjęła propozycję wzięcia udziału w nagraniu płyty
z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego dr Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka. Wyżej wymieniona płyta o tytule „Przy Tobie”.
Ania jest laureatką Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej (2009)
Ania od lat koncertuje. Brała udział w Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007), Zaduszkach Jazzowych w Lublinie (2007-9), Jazz na Rynku (Lublin 2010), X Hades Jazz Festival (Lublin 2002), IX Świdnik Jazz Festival (2007).
W czerwcu w 2017 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Snów pejzaże”. Album zawiera kompozycje Ani oraz jej męża, gitarzysty Jakuba Kotyni do tekstów Andrzeja Namioty, Mariusza Migałki i Agaty Różyckiej.
Artystka ponadto, jest niezmiernie aktywna na polu pedagogicznym. Posiada ogromny autorytet jako wykładowca. Jej klasa wokalna na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS cieszy się wielkim uznaniem zarówno studentów jak i pedagogów. Ania prowadzi również swoją klasę jazzu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego. Prowadziła także wokalne zajęcia warsztatowe dla dorosłych przy Dzielnicowym Domu Kultury Węglin w Lublinie.
Wyróżnia ją mocny, wyrazisty głos oraz pełna wyrafinowanego smaku ekspresja interpretacyjna. Jej charakterystyczna barwa doskonale współgra z wieloma odcieniami współczesnej wokalistyki jazzowej. O jej śpiewaniu ktoś trafnie napisał: „ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem”.

 

 

 

MICHAŁ IWANEK (PIANINO)
Pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie, student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Akompaniator na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS.
Producent muzyczny i instrumentalista:
m.in. „Snów Pejzaże” Anna MIchałowska 2017(aranżacja, produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe). „Przy Tobie” Mariusz Bogdanowicz (instr. klawiszowe)
Ma na koncie współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Dariuszem Tokarzewskim, Mariuszem Bogdanowiczem, Squbasem i kabaretem Świerszczychrząszcz.

 

 

 

GRZEGORZ ROGALA (PUZON)
Puzonista kompozytor, aranżer. Absolwent Jazz Institut Berlin. Stypendysta Berklee College of Music (Boston). Studiował u Jiggsa Whighama, Kierownika Big-Bandu BBC oraz Phila Wilsona.
Osiągnięcia: indywidualne wyróżnienie na festiwalu FAMA (2005 r.), laureat festiwali: Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues Award (z zespołem Kattorna – 2006 r.). Członek miedzynarodowego bigbandu European Colours Jazz Orchestra (2008 r). Laureat nagrody „Phil Wilson Award” (2009r).
Koncertował na takich festiwalach jak: Festiwal Krzysztofa Komedy, Letnia Akademia Jazzu, Ancona Summer Jazz, Marigliano Jazz Festival, Leipziger Jazz Tage (Niemcy), Sounds no Walls (Niemcy), Bremen Jazz Messe (Niemcy) Flugery Lwowa (Ukraina), Od Nowa Jazz Festival. W 2018 roku skomponował muzykę na kwartet smyczkowy i sopran do słów polskich poetów, w ramach projektu finasowanego z programu Niepodległa “Zgniotą nas tyrany, powstaniem na nowo”.