I po co znowu te święta! Premiera spektaklu grupy musicalowej Ośrodka Kultury Górna

 

Jeżeli święta Was wykończyły, to zapamiętajcie tę datę – 11 stycznia o godzinie 18.00 zapraszamy na premierę spektaklu „I po co znowu te święta!” w wykonaniu grupy musicalowej Ośrodka Kultury Górna.

 

 

 

 

 

 

 

Za przygotowanie programu scenicznego odpowiada Anna Werecka.

 

 

 

***

Anna Werecka (mezzosopran) jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak. W roku 2008 uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Aktualnie jest doktorantką oraz wykładowcą macierzystej uczelni. Debiutowała w Teatrze Wielkim w Łodzi partią Amastris w studenckiej premierze opery Serse G.F. Haendla. Rok później zagrała rolę Cherubino w Le Nozze di Figaro W.A. Mozarta.W grudniu 2009 roku wykreowała partię tytułową w operze Giulio Cesare in Egitto G.F. Haendla pod kierownictwem muzycznym Paula Esswooda. W 2011 roku wzięła udział w międzynarodowym tournée koncertowym śpiewając partię altową w Mszy h-moll J.S. Bacha pod dyrekcją Sigiswalda Kuijkena w ramach L’Académie baroque européenne d’Ambronay. W 2012 roku zdobyła nagrodę dla Najlepszego Mezzosopranu na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. F. Mattiucci w Canelli (Włochy).

Jej repertuar obejmuje liczne partie operowe począwszy od dzieł Monteverdiego, poprzez partie z oper G.F. Haendla, W.A. Mozarta oraz G. Rossiniego. Brała udział w festiwalach takich jak: Festival d’Ambronay, Pavia Barocca, Festival International Toulouse les Orgues, Wratislavia Cantans, Musica Moderna. Dokonywała nagrań dla Telewizji Mezzo, firmy fonograficznej Dux, Tvp Łódź, Radia Łódź i innych rozgłośni lokalnych.

Jej największą pasją jest muzyka barokowa a w szczególności włoska opera seria. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Muzyki Dawnej zajmującego się propagowaniem inicjatyw artystycznych z zakresu wykonawstwa muzyki barokowej.

Anna Werecka jest także pedagogiem śpiewu. Prowadziła liczne warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych oparte na metodach własnego autorstwa.