FONOTROPY – USŁYSZ SWOJE PODWÓRKO

 

W marcu rozpoczynamy cykl warsztatów edukacyjno-dźwiękowych, skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Warsztaty inspirowane są sztuką field recordingu. Uczestnicy projektu to mieszkańcy Górnej, którzy wezmą udział w nietypowych spacerach po swojej najbliższej okolicy. Jakie są ich podwórka – każdy widzi. Ale jak brzmią – to już nie jest takie oczywiste. Dzieci będą uwrażliwiać swój zmysł słuchu, pamięć słuchową, ale też poznają nowoczesne techniki rejestracji audiosfery. Ich przewodnikiem będzie artysta Rafał Kołacki – archeolog i etnolog, doktorant socjologii, muzyk i animator kultury. Pod jego opieką stworzą własne mikrohistorie dźwiękiem pisane.

 

Efektem warsztatów będzie wirtualna mapa dźwiękowa podwórek Górnej, dostępna w internecie. Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w stworzonym, w ramach projektu, wirtualnym dźwiękowym spacerze.

 

https://www.facebook.com/fonotropy/ – oficjalny funpage projektu
www.uslyszpodworko.pl – premiera mapy kwiecień

 

Termin: 21, 24 i 28 marca 2017, godz. 16:00 – 18:00
Miejsce: Ośrodek Kultury Górna, ul. Siedlecka 1, Łódź.
Zajęcia terenowe: okolice ulic Przybyszewskiego i Kilińskiego.

Organizator: grupa nieformalna eŁREca

Projekt współfinansowany w ramach Programu Współtworzenia Wydarzeń TRANSATLANTYK FESTIVAL w ŁODZI – MikroGranty 2017

 

Partnerami naszego projektu jest Ośrodek Kultury Górna Glissando – pismo o muzyce współczesnej.

 

Rafał Kołacki – muzyk związany z następującymi zespołami: HATI, Mammoth Ulthana,Innercity Ensamble, T’ien Lai i Molok Mun. Nagrał i wydał kilkanaście płyt i zagrał kilkaset koncertów na całym świecie (m. in. Unsound New York, CTM Berlin, Ars Electronica Linz etc.). Jest pomysłodawcą i współautorem multimedialnych projektów Tonopolis (2010) www.tonopolis.pl oraz Orient Potockiego. Dźwiękopis. (2012). Prowadzi również działalność solową, pasjonując się w swojej twórczości sztuką field recording (w jej różnych wariantach), perkusyjną muzyką akustyczną oraz elektroniką z gatunku drone music. Nagrywa muzykę do filmu (Panoptikon 2013), słuchowisk i bajek (Bajki dla odważnych 2013). Do tej pory wydał cztery solowe płyty Tonopolis. Impression from the Town (2010), Panoptikon (2013), Ninkyo Dantai (2014) oraz Aux oreilles d’un etranger (2015). W marcu 2016 miała premierę jego kolejna płyta Hijra. NOISE from the Jungle (2016). Jest autorem instalacji dźwiękowych. Prowadzi niezależne wydawnictwo płytowe Noisen Records. Od dziewięciu lat jest także kuratorem międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival oraz cyklu wydarzeń dźwiękowych :audioskopia:.

 

eŁRECa młoda grupa nieformalna, zainspirowana nie tylko możliwościami jakie dają nam nowe media na płaszczyźnie pracy z dźwiękiem czy obrazem, ale i współpracą z lokalną społecznością z „Górnej”.

 

Kontakt:

Dorota Schreiber – 531 441 099

Luiza Igielska – 794 474 742